Tábor 2007 – Cesta k vítězství

Máme první pozitivní zprávy a ohlasy od rodičů. Právě jsme se dozvěděli, že některé maminky udělaly za posledních pár dnů obrovský pokrok v internetové gramotnosti. Aby sledovaly co se u nás děje, naučily se jej docela dobře ovládat.
Základní údaje:
Celkem 59 dětí a 12 vedoucích.

Naše poštovní adresa je:
Tábor Royal Rangers, Jiřín 20, 58841 Vyskytná nad Jihlavou.

10.den – čtvrtek 19.7.07
Poslední den znovu ve znamení vedra. Poslední bojovka v lese, grilování masíčka, závěrečné vyhodnocení. Večer nás ještě přepadla silná bouřka, jen tak tak jsem stačili utéci od táboráku do naší osvědčené stodoly.
Co říci závěrem?
Tábor se nám určitě povedl. Sice jsme měli rekrodní počet úrazů, ale Dáša zdravotníce to zvládla perfektně. Všichni jsme bohatší o nové zkušeností, krásné vzpomínky a nové kamarády.
Další číslo Trusjoka z úterý zde – „Trusjok č.7“.

9.den – středa 18.7.07
Padá na nás totální ponorková nemoc. Ničeho se nechce, stále hyc jak v Africe, vedoucí vymýšlejí stále nějaké hry a nám se prostě nechce.
Ráno jsme odvezli Evu k doktorce a ta ji nechala v nemocnici. Budou ji léčit průdušky …. do pátku to musí zvládnout, protože v sobotu odjíždí na dovolenou.
Dneska hrajeme celý den bojovky v lese. Jen jsme odskočili poobědvat a zase hybaj do lesa. Tam je alespoň příjemný stín a průvan.
Oznámení pro všechny rodiče.
Přijedeme v pátek : Ostrava Svinov v 15:20, Třinec v 16:21 !!!!!!!

8.den – úterý 17.7.07
Další číslo Trusjoka z neděle a pondělí zde – „Trusjok č.6“.
Dnešní krásné ráno bylo ve znamení rychlého úklidu. V 10:00hod. odjíždíme na výlet na zámek do Telče. Odpoledne se stavíme do vodního ráje v Jihlavě. Do tábora se vracíme až na večeři.
Čeká nás čína a buchty !!!
Z koupaliště jsem přijeli unaveni, opálení ale spokojeni. Nejhhorší byl ten autobus bez klimatizace. Dokonalá sauna. Ještě že je to z Jihlavy jen 12km.
Po táboráku se téměř celý tábor uložil ke spánku pod širákem. Ráno 04:00hod nás ale vyhnala bouřka zpět pod střechu. Takový malý noční poplach.
Jo a večerní čína byla super – kuchařky opět překvapily. To jsme zvědaví jak zvládne náš zásobovač ten zítřejší guláš ….


7.den – pondělí 16.7.07
Pondělí – zase hyc. Nedá se nic dělat. Dopoledne děcka vyrazily do vesnice sehnat staré noviny na papírové koule k bojovce. Dostali po jedné zápalce a měli ji vyměnit za noviny. A máme i čím topit. Našly se i zajímavé knihy a dokonce očkovací průkazy.
Dokonalá skluzavka opět fungovala a nakonec se vše zvrhlo ve vodní válku.
Fotky brzy ve fotogalerii č.2

6.den – neděle 15.7.07
Neděle byla ve znamení Akce jehla – zašij se kde můžeš. V tom hycu se nedá nic jiného dělat. Dopoledne shromko se vším všudy. Sbírka, oznámení, chvály, kvartet, svědectví, kázání. Volejbal se hrál až k večeru. Všechno OK, dokud nepřišel národní ukázat jak se to dělá. No a v druhém setu mu ruplo v koleně a je z něj mrzák. Už 4. v pořadí se zavázaným kolenem, ale za to nejvíce kulhající. Pan doktor mu hrozí třitýdenní sádrou.

 

5.den – sobota 14.7.07
Další číslo Trusjoka ze soboty zde – „Trusjok č.5“.
Další číslo Trusjoka z pátku zde – „Trusjok č.4“.
Konečně letní počasí. Vedoucí udělali letecký den a všechny věci jsme museli vytahat ven na sluníčko. Konečně všechno vyschne.
Dnes máme v plánu skupinové soutěže jako Člověče nezlob se a odpoledne lanové aktivity v lese.
Tak člověče nezlob se skončilo fiaskem. První sádra=Adrián z Ostravy. Výron jak víno. V lese lanové akivity byly dost náročné – fotky uvidíte v 2. fotogalerii.

4.den – pátek 13.7.07
07:30 Nádherné ráno, rozcvička ve sluníčku. Že by konečně teplo …?
08:00 Houby, než jsme dosnídali, už zase mrholí. Ještě že není taková zima. Jdeme hrát Evoluci do stodoly. Trochu v názvu nekřesťanská, ale jinak fajn hra. Všichni nezúčastnění se smáli, že se celý tábor zbláznil.
Toto je foto z dnešní rozcvičky. Princezny zaspaly a tak ji měli individuální.
Odpoledne konečně vysvitlo slunko. První hra – experiment: Internet. Hra plná zmatků a strategie. Děti nás ale překvapily a zvládly to s přehledem.
Někteří také museli udělat velké praní. Podívejte – i bez maminky to jde.
Večer se zase konal u táborového ohně.
Národní si koupil nový foťák a tak se učí jej ovládat. Brzy zveřejníme první fotogalerii z posledních dnů.
Vyšlo další, již 3. číslo našeho táborového bulváru „TRUSJOK“ !!!
Uvádí nejdůležitější momenty ze čtvrtka. Opět upozorňujeme, že tento plátek není cenzurován a neručíme za jeho obsah.
Přečíst si je můžete zde – „Trusjok č.3“.

3.den – čtvrtek 12.7.07
Vyšlo další číslo našeho táborového bulváru „TRUSJOK“ !!!
Přečíst si je můžete zde – „Trusjiok č.2“.
!!! Důrazně však upozorňujeme, že za obsah tohoto plátku neručíme.!!!
08:00 Znovu nás probudila zima a déšť. Ach jo…..
Předpovědi slibují teplo a tady kde nic tu nic. Tak jsme si objednali autobus a jedem na výlet do Pelhřimova. Chceme tam navštívit muzeum kuriozit a strašidel. Dětičky nabalíme velkou svačinou a vyženeme do města.
Jinač jsme celkem v pořádku. Rodiče nebojte, zvládneme to.
17:00 Výlet se nám náramně povedl. Viděli jsme kuriozity jako obrovský svetr a 4metrový spacák, 158km dlouhou šálu, nejmenší ženu, člověka s dvěma hlavama, kuriozní výrobky ze zápalek, atd. Děcka to ohromně zajímalo. Odoledne jsme na náměsti v Pelhřimově čekajíc na autobus sbírali razítka v obchodech. Celkem jsem jich ulovili 1524.
20:30 Večer se vyčasilo a tak jsem měli konečně večerní program u táboráku. A s překvapením. Na vlastní oči jsme viděli, jak Jákob ve snu spatřil v Be-telu sestupovat a vystupovat anděly. U nás to byl (D)aniel.

2.den – středa 11.7.07
Ráno nás probudilo sluníčko. Hurá!!!! Rozcvička proběhla bez problémů – Danek a Adrian zase zaspali. Alespoň měl kdo uklidit odpadky.
Zdravotnice Dáša měla první pořádný případ… Šití … No jo, sekyrka je prevít … Během dne jsme si hráli na střídačku: chvíli venku, chvíli ve stodole. Podle sluníčka a deště, ale oběd jsme si stačili uvařit už samostatně v kuchyních. A jak nám chutnalo!!!! Každý vařil podle toho co si během dne ulovil. Byl totiž střelecký den. Podle výsledků měli někteří k obědu jen nudle s cukrem, jiní dokonce s grankem a rozinkami. Zase se prosadily naše amazonky z lukostřelby.

1.den – úterý 10.7.07
První den jsme rozdělení do pěti skupin – modrá, žlutá, červená, zelená a oranžová. Děláme si vlajky a vymýšlíme pokřiky. Je zima a tak sedíme ve stodole a tvoříme.
Dopoledne zase začalo pršet a venku se fakt nedá nic dělat. Tak jsme vyhlásili olympiádu družstev ve stodole. Extra soutěže jako „Trestné hokejové střílení na branku“, „Rybář“, „Hod do kanistru“, a „Zeměpisné šípky“. Škoda že výsledky budeme vědět večer.
13.00hod …. Kuchařky uvařily super oběd: buchtičky s krémem. To byla bašta. Teď tu pečou nějaké buchty k zítřejší svačině.
17:30hod …. a zase lije –
18:00hod …. Právě vyšly naše táborové – úterní noviny.
Přečíst si je můžete zde – „Trusjok č.1“.
20:00hod …. večerní shromko – klasika – Daniel vede zpěv a chvály, Eva vypráví příběh. Nakonec vyhodnocení celodenních aktivit. Pršelo a mrholilo téměř celé odpoledne, ale večer se ukázala modrá obloha. Doufejme, že zítra vysvitne sluníčko a my se konečně zahřejeme.

 

Komentáře nejsou povoleny.