Trusiok – druhý

CELÝ PŘÍSPĚVEK KE STAŽENÍ ZDE

Halóóóóóó, uúúúúúú!!!

Nimogym dychać! HELP Krysiaaaaa! Pieče a pječe – nieśmjym być dugo na slunku, bo by se mnie dali z kapustum a knedlym. Pjurka se mi lepjum a brak mi povjetřa. Je pod 60 °C a gřiby rosnum jak bez rozumu. A s kminkym to je vybuchlo kumbinacja – niedzivota, že fšycki mury a chroboki mi ve stanu pozdychaly. Ani repelentu nětřa.

Fčora na trampě v boskovicach ve westernovym městečku my ostude nezrobili, bo naši dvo chlopacy klobuki vygrali a ostatnim tak vytřili zrak. Jo tam kupil tajně praskacum pistolke, kierum žech chciol vystrašyć ty naše tu pipiny, ale Daniel mi jum našel a zabavil… búbúbúbú!!! – podej mi chustečke.

Gřibki pracujum a pochybilo levandulovego papjurku toaletovego… isto bedym chodzil za stan kucharek :).

Dostol žech se do vyhnanstvi, děcka gaugany mě tam poslali – pry tymu, že jim do všystkigo trusjokujym… a jo vůbec nievjym, o co idzie. Nima žech na tym psychicki dobře, tak žech je zvědavy, či to tam sum v tym tipi vydzieržym…. isto beje rano vjelki prani… Chcym pomojaaaač!!!

Byly se na nas podzivać fešne dzievuchi z MŠMT a z chigjeny – ty už tak fešne niebyly ;). Robily sie strašně chytre, ale na našego fešnego narodnigo se nepřišly – uciungnyl ich ni na vařunej nudli, jak by se zdalo, ale na sfuj dumovy mjudek. Byly z niego tak paf, že ani nievjedzialy, jako majum vypelnic tyn sfuj protokol o kuntroli – kumedyja, kumedyja s nimi, byly ganc mimo – jednako mo narodni charyzma vysokigo kalibru.

Na ty naše perelki num tu chodzi ježek – Ninja, kiery jich zakeřnie gryže do kostek a uny bobki teraz chrumjum na leve nožki. Ješče že mo Krysia došč bandaža a mazanio.

Předstofcie se, že se tu ludzie myjum každy dziyň! Furt se dymi z kumina a jedyn za drugim chodži vymydluny, navuniany… tak se pravjym, že to tež mušym sprugovač – puščič na sebe vode z pjanum… možna jutro…. pojutru… nebo po niedzieli….

Fčora po ogniu vjelkim vječur my uciykli do lasa a chodili za švjatelkami po razitka. Jo jako jedyny šel ganc sum, bo jo je chrabry  nebojacny trusjok, kiery se jyny tak čego neboji – ani dzivokich babuciuf, kierych stado jo vidziol, jak se přegnalo přes tabor.

Dziecka jedzum jak by jim duma nic niedovali, majum asi dziure v břuchu, nočni nalety na kastroly bych vum niepřol vubec vidzieć – v takich připadach jo se schovujym za strum, bo jak vidzym ty jejich glodne pohledy a rozhajcovany pjycek, tak žech se nima žyvotym jisty.

Přegryvo se mi mozek, mušym kunčyt abych tu nieskolabovol, bo by mě Krysia chciala ožyvovat a to by moje serce fakt nievydzieržalo. Dodžeržujče pitny režim a trusjum zdar, zdar, zdar!!

Vaš Trusjoček

 

Komentáře nejsou povoleny.