Slídil – vydání č.1

slidil1

Dovolte mi, abych se představil. Jmenuji se Luis de Bílek a pocházím ze slavného francouzského rodu de Bílků. V žilách mi koluje pravá nefiltrovaná modrá krev.

Pracuji v utajení jako agent s krycím jménem Karotka Rudykopalsson, ale říkejte mi Slídile. Zásadně pracuji na vlastní pěst, protože ve světě vyspělých moderních technologií se informace šíří ještě dříve, než je vyřčena. Toliko k mé maličkosti.

Jelikož ve svém oboru nemám konkurenci pro svou vysokou pozorovací schopnost a intuici, byl jsem vyslán jako nejschopnější detektiv, abych se vydal po stopách pohřešovaného Trusjoka. Mě totiž neunikne ani pšouk u táboráku. Jeho poslední stopa byla zaznamenána na tábořišti ve Sloupu a od té doby je pohřešován. (Pokud je mi známo, na tomto případu si vylámaly zuby legendy jako James Bond, inspektor Šimanski, Bodie a Doyl či MacCabe. Pozadu nezůstala ani Kriminálka Anděl s Policií Modrava.). Do baťůžku jsem si nabalil místo moderních technologií sušeného všudybílka, serpasku, dežodorant, čuvingam a náhradní rajtky. Vyrážím na misi J.

Přijedu na tábořiště a tady, světe div se, se to hemží přemotivovanou konkurencí. Nenápadně jsem vyzvěděl, že se sjeli z různých koutů světa. Evidentně nikoho z nich nevyčerpala strastiplná cesta v lehkém letním dni s přírodní klimatizací.

Proslýchá se, že pátrají po tajemné šifře Gen 3732. Tomu musím přijít na kloub! Tím se mi rozšiřuje objekt zájmu. Tak hurá, nebude to jen o ometání kostiček v lese.

Takže co jsem stihl za den vyčmuchat:

–                           Parta se ubytovala ve špičkově vybavených 4 hvězdičkových stanech, ovšem s jedinou nevýhodou – nemají klimatizaci.

–                           Taky jsem zde zaslechl slavná jména jako: Nick Carter, Colombo, Kojak, Flatcherová, Marplová, Cattani a světe div se, i dcera bláznivého četníka ze Saint Tropez – slečinka Cruchotová! Dokonce objevili jakýsi zajímavě zbarvený plášť, který má velkou historickou hodnotu a já si teda myslím, že to tady zapomněli cirkusáci.

Moc se v tom všem nevyznám, ale vypátrám a podám info, co jsem vyčenichal. Není to však žádná sranda, páč se musím neustále maskovat, abych nebyl odhalen a nařčen ze špionáže – to by bylo pod mou úroveň.

 

Abyste se doma v tom horku na gauči nenudili, vyhlašuji soutěž o nejlepšího agenta z řad rodičů. Takže rodiče, popadněte lupy, slovníky cizích slov, provětrejte mozkové závity a ignorujte strýčka Gogola. Svá řešení napište do vzkazů táborníkům. Logice zdar.

Zde první Slídilova záhada:

Která princezna je pravdomluvná?

Král měl tři dcery: Anežku, Bertu a Cecilii. Anežka vždycky mluvila pravdu, Berta vždycky lhala a Cecilie někdy mluvila pravdu a někdy lhala. Ke dvoru přijel cizí princ, aby se ucházel o pravdomluvnou Anežku. Král jej zavedl do trůnní síně, kde všechny tři dcery seděly vedle sebe, a že princi Anežku dá, pokud pozná, která z nich to je. Přitom smí každé z nich položit jedinou otázku. Princ chvíli přemýšlel a pak položil všem tutéž otázku: „Jak se jmenuje princezna, která sedí uprostřed ?“ Princezna sedící vlevo odpověděla: „Anežka“, princezna sedící uprostřed „Berta“ a princezna sedící vpravo řekla „Cecilie“. Princ se jen maličko zamyslel a řekl: „Ty jsi Anežka“. A měl pravdu.

 

Řešení zveřejníme v příštím čísle.

Váš Ktabarotka Rudykopalsson

Alias Slídil

 

Fotogalerie Tábor 2015 č.1 zde.

tab2015_013

 

 

Napsat vzkaz