Jarní chata Kolibiska „HEROES“

Heroes

Ani jsme se nenadáli a první letošní chata je za námi. Strávili jsme supr víkend v krásné Nýdecké divočině, kde lišky dávají dobrou noc a kam nedosáhne signál Wifi (u některých se projevily abstineční příznaky a jiní pro jistotu nepustili mobil z ruky – co kdyby náhodou signál naskočil? :D). V pátek jsme se ubytovali, seznámili s okolím a pravidly chaty, zahráli pár hec her a už tu byla večeře. Po večeři nám Petr vyprávěl o Gedeónovi, který jako velký hrdina porazil nepřátelskou armádu a zachránil Izrael. Jelikož téma chaty bylo HRDINOVÉ, zahráli jsme si na ně taky a vyrazili na noční stezku odvahy, kterou pro nás připravili Jirka, Julča a Maruš. Za hluboké tmy jsme se prošli hustým lesem, kde na nás čekala mnohá překvapení. Ano, jsme hrdinové, všichni jsme došli a nikdo si nemusel převlíkat spoďáry. (Asi – to zjistily až maminky doma). Jako obvykle jsme si pustili večerníček na dobrou noc a šupovali do postýlek. S usínáním je vždy problém, jelikož si toho máme tolik co říct a nemůžeme pochopit, proč pro to vedoucí nemají pochopení.

V sobotu jsme měli tvořivé dopoledne. Mohli jsme si vyrobit placky (butony, ne bramborové), přívěsek na klíče, sádrové vázy a misky, namalovat obrázky, ozdobit květináče…Ti, kdo měli hotovo a spokojili se s málem:D, odhopkali ven hrát florbal. Po obědě a krátkém odpoledním klidu jsme se vypravili na Filipku. Jsme hrdinové, protože jiným cesta obvykle trvá aspoň hodinu, my jsme to zvládli za 35 minut. Dali jsme si tam svačinu, kofolu, rozebrali dřevěný vláček, který má sloužit jako zpestření pro děti (a taky posloužil), a hurá zpátky na chatu. Na chatě jsme měli opět plné ruce práce, protože jsme si měli připravit krátký program na večer, jehož téma jsme si v pátek večer vylosovali. Je jasné, že nám muselo pořádně vyhládnout a tak nám vynikající šunkofleky přišly vhod. Po večeři nás přišel navštívit Roman Godfryd, který nám velmi originálním způsobem přiblížil život dalšího velkého hrdiny – Josefa. No a pak jsme mohli vidět Televizní noviny, Vaříme s Láďou Hruškou, Tvoje tvář má známý hlas a Prostřeno. Myslím, že jsme se skvěle pobavili. Na úplný konec jsme dokoukali na film, který jsme si pouštěli v pátek a honem honem do postelí – vždyť se mění čas a budeme spát o hodinu méně.

Neděle nám velmi rychle utekla. Dopoledne jsme se podívali na krátký příběh jednoho hrdiny, otce, který přišel o svého syna, protože musel zachránit vlak projíždějící přes padací most. Byl to dojemný příběh a my jsme si mohli znovu připomenout, že Bůh Otec také dal svého syna Ježíše, aby nás, hříšné lidi, zachránil. Velmi neradi jsme si sbalili své věci a kluci zase vyběhli před chatu hrát florbal a holky si dodělávaly výrobky a plkaly :D. Po obědě jsme měli obchůdek, ve kterém jsme si za body získané za naše chování, mohli „nakoupit“ různé věci jako batůžek na záda, sprcháč, prupisky, bloky, 3D skládačky, sladkosti atd.

Rychle to uteklo. Bylo nám spolu fajn a nezbývá, než se přihlásit na tábor, abychom spolu mohli být delší dobu, než jen víkend 😀 .

Fotogalerii najdete zde.

Ztráty a nálezy:

Dívčí růžová pletená čepka s bambulí, chlapecké pyžamko – modré kalhoty a pruhovaný vršek.

 

Napsat vzkaz