Slídil – vydání č.2

slidil1

Slídění zdar!

Nestačím se divit, a tomu, co jsem vypátral za jediný den, nebudete ani věřit! Jsem výjimečný a spocený – musím si neustále maskovat koláče pod pažemi. V tom horku mám trochu problém se soustředit.         Je to tu rozděleno na 4 grupy, kterým šéfujou, jak jsem vás již minule informoval, přední světové gzychty. Nikoho jistě nepřekvapí, že jsem se zaměřil na expertku Flatcherovou a její tým, jelikož je z tohoto výběru nejatraktivnější…. a je hustá. Vypadá to, že tvůj tým lehce přemotivovala. Ve svém znaku mají znak supermana přetuněného ze S na F = pro bystré hlavy = F jako Flatcherovi (na to jsem přišel), pro méně chápavé F jako Fuperman  (Dáš fi Fofolu?).

Ale věří si, co? Ráno na nástupu ze sebe loudili neidentifikovatelné zvuky na motivy písně Cesta, ale dle mého názoru byla hodně klikatá a krkolomná. Holt, detektivům moc zpěv nejde, no. Kromě mě. Jsem výjimečný. Když chtějí být ještě více nenápadní než jsou, tak si místo Flatcherovi říkají modří. Toliko k jejich maličkostem. Zítra se podívám na zoubek jinému týmu.

Flaczerovi

A teď krátce k celkovému dění. Vypadá to, že to tu celkem funguje. Všichni se celý den honí, aby získali plášť. Dělají vše pro to, aby se v různých denních sportovních či mozkových aktivitách vyšvihli a byli lepší než ostatní, páč nejlepčí dostává největší příděl denárů, za které si může nakoupit kukuřici. Co s ní budou dělat, nevím. Dlouho ji však skladovat nemohou, protože se jim na tom slunku převtělí na popcorn. Plášť jim zajišťuje imunitu od nečekaných nepříjemných událostí, které postihnou zbytek táborové osádky, bonusy či různá zvýhodnění oproti ostatním.

Vypátral jsem, že ten plášť nepatřil žádnému kouzelníkovi ani cirkusákovi, ale nějakému Josefu z Egypta. Pálí mi to. Tomu teda nerozumím, proč tady pletou nějakého Pepu z Egypta, ale já na to přijdu. I tak mi to pálí, jsem přece výjimečný. Se zvyšujícími se stupni na teploměru mi to pálí čím dál víc. Jestli to nebude tím, že sedím na plotně.

Boj o plášť ještě komplikuje skutečnost, že mají najít skrytý poklad. Cestu jim ukážou indicie, které získávají (všechny indicie mají společného jmenovatele, obdobně jako ve hře Pevnost Boyard). Všichni detektivové mají zavařené hlavy z toho, jaké indicie dostali, no posuďte sami: MĚSTO (Detektivové byli konsternováni, co to je za nesmysl, jak se mají dostat do města?), a PETR (který byl lehce zděšen, že mu ve stanu udělají letecký den). Tuš by mě zajímalo, jestli na to přijdete dříve, než naše detektivní elita.

Protože se tady spolu s ostatními detektivy pražíme na slunku jak kukuřice na pánvičce (i pukání máme společné), zahradníci nám tady nainstalovali zavlažovací systém. Natáhli hadice a začalo zavlažování. Postřikovače začaly tryskat vodu a rotovat ze strany na stranu. Tráva začala zázračně růst, takže se nedivte, pokud to bude mít stejný účinek i na vaše ratolesti a při příjezdu domů je nepoznáte (pro jistotu jim vyrobíme jmenovky). Jelikož už teď jsou někteří vytáhlí více, než je zdrávo, byla aplikována jiná taktika – a to směr koupadlo Sloup. Sbalily se saky paky a vjoó směr civilizace. Po dobrodružné cestě za vytouženým zchlazením přehřátých mozečků se detektivové pečlivě vyčfachtali a po návratu zpět nacpali dietně vypadajícími párečky (složení jsem ještě nestihl prozkoumat, protože mi pomalu dochází všudybílek). Jo a představte si, že si tady přitáhli i maskota, jímž je momentálně mnou neidentifikovatelný drobný savec, na kterého láskyplně volají Nutelko. Nechápu ale, proč mu dali takové jméno.. jakože je k sežrání nebo co? Já na to přijdu! Celá tato kauza mě tak pohltila, že jsem ztratil stopu, trusjočí stopu, tedy důvod, proč jsem tady přijel. Ale ten už mi stejně asi neuteče a na ometání kostiček nemám náladu.

Jo a další záhada, na kterou jsem narazil při cestě na koupaliště:

rajtkyHaliny

Svoje tipy můžete psát do vzkazů.

Jsem výjimečný. Pálí mi to.

Váš Karotka Rudykopalsson

alias Slídil

A na závěr další porce fotografii z tábora … najdete zde.

tab2015_063

 

 

Napsat vzkaz