Slídil – vydání 5

 

slidil

SLÍDIL – VYDÁNÍ 5.

Slídění zdar!

Jsem zpět a opět výjimečný. Zjistil jsem mnoho, ale už jsem to zapomněl….

Odhalil jsem vosí hnízda a hned jak zapadlo slunko jsem je sprovodil proudem horké vody z povrchu zemského. Ó, jak se mi ulevilo. Už mi z těch pruhovaných potvůrek šrum šrum. Nicméně se vám budu snažit podat co nejdůvěryhodnější informace z místa činu.

V prvním případě jsem zjistil, že buď vás opustilo detektivní nadšení, nebo jsou moje hádanky příliš složité. Ještě že vaše ratolesti mají lepší výdrž. No nic, budu se s tím muset vyrovnat. Kromě toho, že tady probíhal neustálý boj s otravnýma vosama, stihlo se zahrát spoustu bojovek – safari, transfuze, mrtvý holanďan,… a vyluštit spoustu dalších zajímavých případů. Momentálně pro mě zůstává nevyřešen případ ztraceného Kojaka, kterého nahradil Cattani. Ale já na to přijdu.

Honba za pokladem nabírá na obrátkách. Jelikož se po dva večery intenzivně blýskalo, asi se jim rozsvítilo a namířili si to přímo na tajné místo, kde prováděli archeologický průzkum. Holt, kdo hledá, najde. Momentálně to však neplatí pro můj případ ztraceného Trusjoka.

 

Nestihl jsem vám ještě sdělit, co jsem vypátral o Colombových. Je to tým, který má hudební a taneční sklony a zdá se, že v tomhle zde nemají konkurenci. Jejich šéf je jim příkladem v póze zvané vrtidupka. Při svých tanečních kreacích se popadá za břicho i ten největší morybundus. Jsou hodně sebevědomí – v pokřiku mají, že jsou nejlepší výběr, žádná spodina. Ale já si myslím, že jsou lehce přemotivovaní. Nemají problém dokonce lovit hráběma mičudu nechtěně spadlou do aá budky. Vylovili víc, než chtěli.

DSC_0365

 

Nad Kojaky na pár dní převzal velení Corrado Cattani a v kmeni učinil pokus o převrat a transformaci z červené barvy na růžovou. Kojakovi jsou však věrni svému šéfovi, zůstávají loajální a netrpělivě vyhlíží Kojakův návrat. Bojují jak o život, aby urvali body a dokázali, že jsou šampióny, jak to mají v pokřiku.

DSC_0361

 

Dnes, tj. v pondělí, se místo aquaparku vydali prozkoumat boskovické westernové městečko a užít si atmosféry divokého západu. Já myslím, že k této atmosféře výrazně přispěli. Jelikož úmorné vedro vystřídal intenzivní déšť, po večerní detektivní poradě zalezli do svých brlohů. Myslím, že je to dobrý nápad a budu je následovat.

 

 

Řešení 4. záhady:

Jeden ze zájemců o sele se jmenoval Každý. Ten chytil sele a další dva zájemci čekali.

 

Záhada č. 5:

Generální ředitel jednoho velkého podniku měl letět odpoledne do vzdáleného města, kde byl pobočný závod. Ráno však přišel k němu noční vrátný, známý svou pověrčivostí, a začal ho z této cesty zrazovat. „Dnes se mně zdálo, že se letadlo, kterým chcete letět, zřítilo,“ říkal. Generální ředitel vrátného odbyl, ale pak mu to přece nedalo, myslel stále na padající letadlo a nakonec cestu odložil. Druhého dne se v novinách dočetl, že se letadlo, kterým měl letět, skutečně zřítilo. Zavolal vrátného a v pohnutí mu děkoval za záchranu života. „Dávám vám jako odměnu 5000 Kč, ale protože mám pevné zásady, zároveň vás propouštím.“ Proč dostal vrátný výpověď?

 

Co neuniklo mému uchu:

1. koza, 2. koza, arabes. (původní verze: 1. póza,2. póza, arabes)

Mohl bych dostat suchý rohlík… s paštikou?

Samci nemohou být březí… i když tak někteří vypadáme.

 

 

Jsem výjimečný. Pálí mě to pořád.

Váš Karotka Rudykopalsson

alias Slídil

DSC_0014 DSC_0070 DSC_0085 DSC_0102 DSC_0146 DSC_0147 DSC_0163 DSC_0248 DSC_0348 DSC_0469 DSC_0474 DSC_0492 DSC_0511 DSC_0527 DSC_0568 DSC_0576 DSC_0593 DSC_0653 DSC_0662 DSC_0686 DSC_0692 DSC_0697 DSC_0706 DSC_0713 DSC_0717 DSC_0722 DSC_0729 DSC_0740 DSC_0759

 

 

 

Napsat vzkaz