Tábor 2021 Hraničářův učeň


 

středa 14.7.

Dnes se děti pustily do psaní již zmíněných vzkazů pro své kamarády. Jsme moc rádi, že je to tak nadchlo, bude to pro každého krásná vzpomínka. Během celého dne mají děti velmi důležitou úlohu – každý z nich dostal syrové vajíčko, o které se musí celý den starat. Nesmí ho nikde uložit, ale všude ho nosí sebou a hlídá, aby se mu nic nestalo. V některých dětech se probudily až mateřské city! Udělali vajíčku očička a hezky ho opečovávaly. Také jsme objevili doslova pohádkový les! Potůček, všude mech měkký jako polštářek, nízké stromky…naprosto dokonalé prostředí pro schovky! Zahráli jsme se je rovnou třikrát, děti byly ve skrývání velmi kreativní. Stihli jsme i pro vás vyfotit kmeny s vlajkami. No ale to není zdaleka vše – to nej nás čekalo večer. Velká táborová oslava!!! Každý rok je poslední den slavnostní, plný dobrot, čokoládové fontány a krásných dárečků. I letos jsme si ji moc užili, někomu dokonce ukápla slzička dojetí a vděčnosti.

Zítra balíme a jedeme domů. Proto se tímto s vámi loučíme a doufáme, že se vám naše táborové dobrodružství líbilo. Moc rádi vás uvidíme na dalších akcích RR, přes rok jich máme dost.

fotogalerie ze středy:

https://www.rajce.net/a17368810

______________________________________________________________________________

úterý 13.7.

Máme se tady nádherně! Svítí sluníčko, je teplo, takže program jasný – vodní bitva, koupání v řece, apod. V mezičasech pak opět spoustu doplňkového programu dle libosti. Navštívil nás sám národní velitel RR, tak jsme se museli chovat slušně. K večeru jsme se vydali na louku, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to je skrývat se a sledovat špiony v utajení. Také už nám začíná docházet, že se blíží konec tábora. Aby dětem zůstaly krásné vzpomínky, dostanou každý originální “mobil” se zprávami od kamarádů a vedoucích. 

fotogalerie z úterý:

https://www.rajce.net/a17367431

___________________________________________________________________________

pondělí 12.7.

Dnes ráno pršelo, tak jsme si krásně pospali. Pak vysvitlo slunce, tak jsme se zase pustili do nabitého programu. Super nový Dubínek byl “shup volným pádem”. Nebojte, naprosto bezpečná a velmi efektní zážitková disciplína, kde děti musí překonat svůj strach. Také jsme opět vyráběli (náramky, peněženky), učili se uzly, hráli vikingské šachy, stříleli, běhali, odpočívali. Odpoledne měly děti naprosto jedinečnou příležitost nahánět a lovit vedoucí (bizony). To si pište, že si to náramně užili. 

fotogalerie z pondělí: 

https://www.rajce.net/a17365945

______________________________________________________________________________

neděle 11.7.

Každý náš táborník ví, že v neděli jsou řízky. Vedoucí se snaží trumfnout kucharki vymakaným programem, ale marná sláva, neděle patří prostě jim. A tak jim aspoň teda sekundujem dalšími aktivitami – lacross, sbírání Dubínků, lanové překážky, atd. Odpoledne jsme využili krásný potok, který je hned vedle tábořiště – pouštěli jsme jablka po proudu a chytali je ve skupinách. Následně jsme z nich měli za úkol vyždímat co nejvíce moštu – kdo měl nejvíc, vyhrál. Večer jsme měli speciální táborák. Děti nám dnes vůbec nechtěly jít spát, tak jsme to při neděli trochu protáhli.

P.S. pes žije

fotogalerie z neděle:

https://www.rajce.net/a17364348

___________________________________________________________________________

sobota 10.7.

Tak máme tady víkend, ovšem žádná ulejvačka. Jsme v polovině tábora a máme toho ještě mnoho před sebou. Děti moc baví sbírání Dubínků, proto přidáváme další a další aktivity. Dnes jsme si taky vyzkoušeli, jaké je přemýšlet a řešit záhady pod tlakem – junioři nám vytvořili luxusní Escape room (Únikovku). Nebylo to lehké, ale o to víc bylo vyřešení záhady vítězstvím. Na víkend nás tady navštívil chlupáč Happy, tak se vede debata, zda skončí na rožni. Zatím převládá názor, že je samý chlup a žádné maso. Počasí je krásné, sluníčko nám svítí, máme se tady nádherně.

P.S. neváhejte posílat svým dětem vzkazy, vždy je vytiskneme a vystavíme na nástěnku – ideálně pište zde – komentář příspěvku o táboře

fotogalerie ze soboty:
 
_________________________________________________________________________
 
pátek 9.7.

Doneslo se k nám, že některé tábory vytopilo – tak hlásíme, že jsme v pořádku a v suchu, sem tam nějaké to blátíčko. Ponořili jsme se naplno do vyrábění všeho možného a i nemožného a máme také spoustu jiných aktivit (stolní hry všeho druhu, vrhání nože, lukostřelba, zkouška hmatu, atd…). Odpoledne jsme si zahráli „Bloudění v temných horách“. No a večer nás čekala stezka odvahy za tmy, v lese. Žádné strašidla tam děti nepotkaly, víme, že největším strašákem je jejich bujná fantazie. Všichni to zvládli na jedničku.

P.S. pokud máte pocit, že naše zdravotnice je až příliš aktivní a obvazuje vše, co potká, je to mýlka – bílé, žluté, zelené a modré šátky jsou dárek pro každého táborníka, je to barva jejich kmene

fotogalerie z pátku:

 
___________________________________________________________________________

čtvrtek 8.7.

Rodiče, nebojte, žijem! A jak! Máme se parádně… V noci byla velká bouřka, ale co jako, to přece Royalisty nemůže rozházet. Přes den jsme měli převážně zataženo, místy slunečno, občas přeháňky, jedna bouřka. Program se dalo krásně přizpůsobit, takže jsme stihli všechno – turnaje lacrossu, americký fotbal, vyrábění, tvoření, střílení z luku, vrhání nožem a … hřeb dne – výprava na zříceninu Koberštejn! A to byl zážitek, to vám budou děti vyprávět! Napřed samozřejmě nechybělo povinné blouděníčko v mlze, ale došli jsme (vyškrábali se) až na vrchol! Večer jsme romantiku u táboráku vyměnili za romantiku v hangáru – miliony světýlek a bubnující déšť, to je nádhera. Dnešní fotogalerie je prakticky povinností.

fotogalerie ze čtvrtka:

https://www.rajce.net/a17359498

_________________________________________________________________________

středa 7.7.

Dnes jsme zahájili den hned dvěma turnaji – ringo a americký fotbal. Naši táborníci se stali učni, kteří během tábora budou získávat Dubínky (disciplíny pro získání řádu Dubového listu). Dnes se učili rozdělat oheň ve špalku a uvařit si na něm čaj, vyrobit si svůj vlastní herbář a nejmenší měli možnost vyzkoušet si test sebeovládání. Pro ty s přebytkem energie jsme postavili trampolínu. Mimochodem přísun energie je letos opět nadstandartní, dnešní holandské řízky toho byly důkazem! Už jsme si na táborech zvykli, že se ozývají hlášky typu: “Tak dobře nám nevaří ani doma!” Odpoledne byly opět turnaje a pořádná lesní bojovka Skandijci na lupu. Večer jsme se ve skupinách trochu zapletli a pak zase rozmotali. A šlehačka s křupkama na obličeji a citrón v puse byly samozřejmě hit večera.

fotogalerie ze středy:

https://www.rajce.net/a17357752

_________________________________________________________________________

úterý 6.7.

Zdravíme všechny ze Zlatých Hor!

Dojeli jsme zdrávi a dokonce v plném počtu! Tábořiště je krásné, všichni jsme se hned s nadšením ubytovali a vrhli se na první bojovku o barvu kmene. Den utekl jako voda, večer jsme se u táboráku všichni seznámili. Vedoucí jsou zkušení a ví, že první noc se stýská po domově. Proto jsme děti nahnali do lesa na noční bojovku, poté spali všichni jak miminka. Zdravíme domů a brzy se zase ozvem…

fotogalerie z úterý:

https://www.rajce.net/a17356587

 

 1. Maroszovi

  Dobrý den,
  Chtěl bych týmu RR Oldřichovice, který pořádal letošní letní tábor poděkovat za to, že se dětem maximálně věnovali a připravili pro ně atraktivní a poučný program po celou dobu trvání tábora. Naše Janička se vrátila plná nadšených dojmů a myslím, že si bude své zážitky pamatovat napořád. Vím, že to není vůbec snadný úkol. Přeji Vám, aby dětská radost a spokojenost byla stále tím, co Vás motivuje k této službě.

  PS: kdyby se někde našel jeden zapomenutý černý spacák, tak možná bude patřit nám.

  Dalibor Marosz

  Odpovědět
 2. Matěj a Eliška Boháčovi

  Čauky Maty a Eli, už se Vám to krátí a my už se na Vás nemůžeme dočkat až nám všechno povyprávíte. Užijte si poslední den a zítra se vidíme 🙂 Mamka, Jirka, Bára +babi s dědou

  Odpovědět
 3. Nela a Jacob :) Ambrusovi

  Ahojki Neli a Kubiku, každý den se s taťkou koukáme na fotky a říkáme si jak si to musíte užívat. Tak užívejte dál, protože se vám to už krátí a brzo se už uvidíme. těšíme se až nám vše budete vyprávět. Posíláme pusu 🙂 mamka a taťka

  Odpovědět
 4. Jonatan a Tania Rajcovi

  Ahoj Joničku a Taničko, díváme se na vaše fotečky, určitě se máte dobře, ale už se na vás moc těšíme, protože nám tady chybíte. Těší se Babi a Děda

  Odpovědět
 5. Aleš Czylok

  Ahoj Aleši.
  Jak se tak dívám na zprávy s tábora, vaří Vám tam samé dobroty. To je dobře , protože na dovolené to budou jen samé rychlovky, nebo konzervy 🙂 Máte tam super černého čtyřnohého kamaráda, vetší náhražka za Jessie. Co stan, máte tam dost místa, nebo ho máte tak zabydlený, že nejde najít postel, tak hned u vchodu skočíte na svou stranu padni kam padni?

  Měj se fajn pozdravuj Čendu .Pa Mamča

  Odpovědět
  • Troszokovi

   Ahoj Adámku. Každý den se těšíme na nové fotky a zprávy z tábora. Už se Vám to pomalu krátí, tak si to pořádně užívejte. Posíláme s taťkou pusu a všechny moc zdravíme????

   Odpovědět
  • Troszokovi

   Čauky Adámku. Parádní fotky, jde vider jak si to tam užíváte. No a teď si užít pořádně ten závěreční den a huráá domů. Nějak to strašně rychle uteklo. Už se na Tebe s taťkou a Kylii těšíme ❤️ Všechny mooooooc zdravíme ? ?

   Odpovědět
 6. KArczmarzykovi

  Ahoj Adámku, doufám, že se Ti na táboře líbí. Už se nám po tobě moc stýská. Každý den se díváme na fotky, máte to tam určitě skvělé, už se těšíme, až nám všechno povyprávíš. Měj se krásně, Maminka, Tatínek, Robinek a Kucu.

  Odpovědět
 7. Babki kucharki

  Zdravím TOP TÝM !
  Jak vás znám, tak v kuchyni jistě panuje super atmosféra, vše tam odsejpá jak má, co kdyby jste si jeden den dali pauzu, zajeďte si někam na výlet?!!! papa, Táňa.

  Odpovědět
 8. Tim a Noemi

  Ahoj Time a Noem!
  Každý den, bedlivě sledujeme ve fotogalerii jak se máte a vypadá to že skvěle. Zdraví taky děda, babičky a Čiko vyhlíží kumpána na procházky. pa….

  Odpovědět
 9. Esti

  Ahoj ESTI,každý den sledují vaše fotky,jak se tam máte úplně skvěle!Mám Tě moc ráda,těším se jak mi budeš vše vyprávět.pa maminka

  Odpovědět
 10. Kristy a Majo

  Ahoj všichni Heczkovi? s nedočkavosti čekáme na nové fotky❤️a pozorujeme že jste unavení a unavenější?asi by to chtělo se vyspat.Nemusíte ponocovat každý den ? máme vás rádi ❤️mamka a taťka

  Odpovědět
 11. Aleš Czylok

  Ahoj Ahoj Aleši.

  Při prohlížení fotek Alča konstatovala, že mám na tebe speciální radar, protože jsem tě objevila i tam, kde tě zbytek rodinky nenašel. Je pravdu že v jednu chvílí jsem na fotky neviděla ani já, to když se před obrazovku postavila Jessie aby se podívala kde je ten človíček, který ji zachumlává v pelíšku:-) Alča tě pozdravuje, domalovává na stěně Eliota.
  Dívám se, že tam máte chladnější počasí, občas Ti závidíme doma je pořad hrozně horko.
  Užívej si tábora , mám tě ráda mamča:-)

  Odpovědět
 12. Matěj a Eliška Boháčovi

  Maty a Eli nezapomeňte poslat dopis na který se nemůžeme dočkat 🙂 M+J+B +babi s dědou

  Odpovědět
 13. Neli a Kubík Ambrusovci

  Čusek Neli a Kubíku, koukám na ty fotky jsou super a vidíme že se vůbec nenudite a tak si to pořádně užívejte (úplně vám závidím) ??????babi a děda z Nebor

  Odpovědět
 14. Maroszovi

  Janičku z modrého družstva zdraví tatínek, maminka, Jiřík a Julka.

  Odpovědět
 15. Tobi Hrabec

  Ahoj všichni na táboře ?, fotky i komentáře jsou super, už se těšíme na další, dnes jsem si vzpomněla Tobisku, že asi nemáš hřeben…? Moc všechny zdravíme mamka,taťka,Šimon i babi a děda.

  Odpovědět
 16. Filda Sliž

  Ahoj Filípku, doufám si tábor pořádně užíváš. Díváme se každý den na fotky a vypadá to, že se máte opravdu skvěle, to budeš mít krásné zážitky! Už se na tebe moc těšíme a taky na to, až nám vše povyprávíš! Papa, pusa, mamka, taťka, Matýsek

  Odpovědět
 17. Nela a Jacob :) Ambrusovi

  čauki mňauki Neli a Kubiku, koukáme Kubi, že se s tebe stává ostrostřelec 🙂 taťka pak po tobě bude chtít pár rad :-DD Neli opět na trampolíně 🙂 tak dávej pozor hlavně na ty své zlaté ruce 🙂 všechny zdravíme a velké dík pro organizátory, jste úžasní. Děcka užívejte si 🙂 mamka a taťka

  Odpovědět
 18. Tania a Jonatan Rajcovi

  Ahoj Taniuś a Joniku! Moc vás zdravíme, sledujeme podle fotek, jak si to užíváte a už se moc těšíme, až nám vše povyprávíte na živo! Užijte si celý tábor!Pozdravuje Domcia, tatuś, mamusia :),

  Odpovědět
 19. Alexandr Hruboń

  Ahojky Sašenko, moc srdečně tě všichni zdravíme. Z fotek je vidět, že si to tam skvěle užíváš a to je super!!!!!! Posíláme ti velkou pusu, už se nám stýýýýýýýská!!!!!

  Odpovědět
 20. Troszokovi

  Ahoj Adámku a všichni táborníci?. Móóóc Vás všechny zdravíme. Podle fotek si to náramně užíváte. Je fajn vidět a vědět jak se tam máte. Už se těšíme jak budeš Adámku vše doma vyprávět. Máme Tě rádi.
  Všechny pozdravujeme?????Děkujeme vedoucím, kuchařkám a zdravotnicím za velké nasazení a starost????Jste skvělí!!!!

  Odpovědět
 21. Čenda Mitrenga

  Nazdar pardále, motej se hodně kolem kuchyně, ať se naučíš vařit ta skvělá jídla, co tam máte. Jak se ti spí ve stanu? Drž se, zdraví mamka

  Odpovědět
 22. Aleš Czylok

  Ahoj Aleši.
  Jak se dívám tak program máte zase pěkně akční. Na rozdělání ohně už nepotřebuješ ohniště, trénuješ vrhání nožem, střelbu lukem. Tak si říkám že spolu uděláme výlet do divočiny ty uvaříš na ohni a já pro jistotu vezmu sendviče, kdyby se Ti nepodařilo cestou něco ulovit 🙂
  Užívej tábora, mám tě ráda mamča

  Odpovědět
 23. Nela a Jacob :) Ambrusovi

  Čusááán táborníci koukáme s maminkou jak si tam užíváte tak užívejte si dál .(my si to taky užíváme :D:D:D) Přejem ať vám počasí vyjde a těšíme až na budete vyprávět všechny zážitky. Pozdravuje táta s mamčou. 🙂

  Odpovědět
 24. Matěj a Eliška Boháčovi

  Čauky miauky Eli a Maťo 🙂 máte super fotky a je vidět že si tábor opět suprově užíváte. Bára+Bára pes s Jirkou a babi a dědou Vás pozdravují 🙂 PS: Eli, gekončíci asi taky 😀

  Odpovědět
  • Gillki

   Cześć Nikolko,Domisiu,Kubusiu,
   a všichni táborníci ?
   dle fotek a popisu dne vidíme,že si tábor perfektně užíváte a máte se skvělé?tolik atrakcí,úžasných zážitků…už se těšíme až s námi budete sdílet své zážitky.
   Velice děkujeme celému týmu za úžasnou organizaci a přípravu těch nezapomenutelných zážitků ?????
   Opatrujte se všichni! Užívejte posledních dnů….
   Všechny Vás zdravíme ?
   Kochane dzieci,cieszymy sie na Was ? papa?
   Przesylamy buziaki mama&tata&Danielek&Lajka?
   ?????

   Odpovědět
 25. Alexandr Hruboň

  Ahoj Sašenko, zdraví tě rodiče a Vojtík.
  Buď na sebe opatrný a hezký si to tam užívej, posíláme ti velkou pusu.

  Odpovědět
  • Kristýnka Bartoszová

   Ahoj Kristýnko, zdraví tě maminka, Jirka a Valdík. Hezky si to tam užívej. Těšíme se jak nám budeš vše vyprávět. Posíláme ti velkou pusu. PS: pozdravy posílají i babička s dědou a Any s Gustíkem ?

   Odpovědět
 26. Tobi Hrabec

  Ahojte táborníci, doufám že jste se neuvařili v tom horku…zdravíme všechny i Tobiho …super fotky.pac pac..Hrabcovi

  Odpovědět
 27. Nela a Kubík Ambrusovi

  Ahoj Nelinko a Kubíku s taťkou koukáme na první fotky z tábora, jsou fajne. Vidím, že už jste rozdělení do skupin. Užívejte si každý den a pozdravujeme Matěje a Elišku. Mamka a taťka

  Odpovědět
  • Jarka a Mirek

   Ahojky Kristy a Majo? když koukáme na vaše fotky tak vám závidíme.Tolik akce a úžasných zážitků by jste doma neměli.Uzivejte ,máme vás rádi.mamka a taťka

   Odpovědět

Napsat vzkaz